Ataraxia, Nebe na Zemi

Vinařství Ataraxia se rozprostírá v oblasti známé jako „nebeské lány“ v Západním Kapsku v Jihoafrické republice. Oblast je proslulá díky produkci kvalitního vína. Z vín vinařství Ataraxia je, mimo jiné, známá směs s převahou Shirazu, která nese název Serenity. Tento název je spjat s kvalitou klidu, umírněnosti a vyrovnanosti, obdobně jako samotný název vinařství Ataraxia.

Název Ataraxia pochází z řeckého výrazu, jehož významem je klidný stav mysli. Jde spíš o ideál klidu mysli, jehož se mnozí snaží růžnými cestami dosáhnout. Stav klidu v mysli neboli ataraxie považovali staří Řekové za skutečné štěstí, které přináší kvalitní život. Co k tomuto štěstí v případě vinařství Ataraxia přispívá, se pokusíme odhalit níže.

Vinice vinařství Ataraxia se nacházejí v nádherné lokalitě zvané Hemel-en-Aarde, což v afrikánštině znamená „Nebe na Zemi“. Svůj název získala díky nadpozemsky krásnému území. Oblast zvanou „Nebe na Zemi“ najdete západně od mysu Agulhas, nejjižnějšího cípu Afriky v těsné blízkosti Atlantského oceánu. Toto historicky významné a složením kvalitní území nenabízí pouze mimořádnou krásu krajiny, ale také jednu z nejpozoruhodnějších vinařských oblastí, které Jihoafrická republika nabízí. Podnebí zde je velmi mírné a tím i ideální pro pěstování kvalitních hroznů, jejichž růst vyžaduje chladnější klima.

Vinařství Ataraxia se soustředí na výrobu tří odrůd vína a naprosto vynikající červené vinné směsi. Jde o Sauvignon Blanc, Chardonnay, Pinot noir a vysoce kvalitní směs zvanou Serenity. Snahou vinařství je dostat do lahve maximum zdraví prospěšných látek z úrodné země s minimálním lidským zásahem, aby klidu mysli a nebeské pohody dosáhli i ti, kteří se nemohou kochat krajinou původu vinných skvostů. Vina vinařství Ataraxia jsou zpracovávána s opatrností a kvalitní péčí, která nenarušuje sepjetí s přírodou. Proto je vinařství Ataraxia Kevina a Hanli Grantových spojováno s výrobou vína neuvěřitelné jemnosti, vyváženosti a hloubky. Tato vína se dlouhodobě drží na mezinárodní vinařské scéně. Rozjímáním a relaxací u sklenky vína z této oblasti je možné se stavu klidu mysli přiblížit a prožít nebe na zemi.

Napsat komentář

Item added to cart.
0 items -