Nová vína a vinařství

A je to tady! Nová vína na e-shopu delivin.cz. Seznamte se…

K naší velké radosti a samozřejmě také k té Vaší jsme pro Vás rozšířili nabídku kvalitních vín. Tato vína prošla nejen rukama vinařů, jejichž díla v lahvích jste již ochutnali, ale jsou mezi nimi i úplně nová. Mezi „staré známé“ patří vinařství Ataraxia, Babylonstoren, Vrede&Lust, Lammershoek, Meerhof či Delaire Graff. Zároveň jsme však náš repertoár vín rozšířili o nové chutě a vůně bílých, červených i růžových vín čtyř nových vinařství. Jsou jimi La Brune, Benguela Cove, Klein Welmoed a Uva Mira.

Pojďme si nyní představit všechny nově naskladněné skvělé kousky jihoafrické provenience všech zmíněných vinařství. Z již známých vinařských domů jsme Vám v předchozím článku představili luxusní „černé“ Chardonnay z vinařství Ataraxia, o němž již mnohé víte. Z vinařské dílny Vrede&Lust nabízíme Anni Sauvignon Blanc 2020, bílé víno netradičních chutí, které získalo ocenění v mnoha ročnících. Co se počtu ocenění týče, rozhodně za ním nezaostává Delaire Graff Coastal Cuvee Sauvignon Blanc 2020, směs z hroznů z prémiových vinic Západního Kapska. Obdivovatelé kvalitní práce vinařského statku Babylonstoren zajisté ocení dva nové kousky, a to bílé víno Babylonstoren Chenin Blanc 2020 a růžové Babylonstoren Mourvedre Rosé 2020. Některé složky vína prošly zráním v betonových nádobách a terakotových amforách, jiné byly pečlivě střeženy v dubových sudech. Skvělý výsledek je rovněž oceněn medailemi, zlatou nevyjímaje.

Zrání v betonových nádržích přineslo své ovoce i v případě Lammershoek The Innocent Pinotage 2018, a to doslova. Díky eliminaci dubových sudů fantasticky vynikly svěží ovocné chutě a vůně tohoto typického jihoafrického červeného vína. Naopak další zástupce téhož vinařství, Lammershoek The Innocent White Blend CVS 2019, který si se dřevem rozumí více než dobře, je oceněn Timem Atkinem 90 body ze sta a 4,5 hvězdičkami z celkových pěti.  Dalším výtečným a kvalitním bílým cuvée je Meerhof Premium White Blend 2019, které pochází z vinařství, jež je Vám už dobře známé.

Nyní se tedy podíváme na nová vína z nových vinařských farem. Tato vína se díky našemu dovozu dotkla země české poprvé. Pokud Vašemu jazýčku lahodí bílá vína s výrazným ovocem a jemnou mineralitou, oceníte dvě příjemná bílá vína  – La Brune The Valley Chardonnay 2020 a La Brune The Valley Sauvignon Blanc 2020, pocházející z chladnější oblasti Elgin.  Máte-li chuť naopak na ovocné červené, rozhodně Vás nezklame tmavě rubínové Foothills Monogram Syrah 2017 z vinařství Klein Welmoed. Díky svým kvalitám, svůdnosti, plyšově hladké textuře a tónům zralé švestky, třešně s nádechem belgické čokolády a espressa patří k velmi vyhledávaným vínům pro romantické večery. Dalším červeným je tentokrát cuvée ze stáje Benguela Cove. Krásně vyvážené ovocné víno stvořené z pěti kultivarů. Toto vinařství však dokázalo vyprodukovat i skvělá bílá vína, která Vám přinášíme také poprvé. Poznejte bílé Benguela Cove LH Sauvignon Blanc 2020 a oceněné více než pěti trofejemi ze soutěžních klání Benguela Cove Estate Range Sauvignon Blanc 2019.

Pomyslnou třešničkou na našem čerstvém vinařském dortíku je vinařství Uva Mira, které Vám přináší čím dál tím oblíbenější investiční vína. Prvním je Uva Mira The Mira Shiraz 2017 a druhým Uva Mira The Mira Cabernet Sauvignon 2017. Investiční vína byla, jsou a vždy budou hodnotným a kvalitním darem. Darováním vína, jehož kvalita i cena v průběhu let roste, si nepochybně získáte uznání a zajistíte prestiž. Červená investiční vína značky Uva Mira si nejlépe vychutnáte pět až deset let od ročníku jejich stvoření. Doba, kdy začínají být nejlepší, se kvapem blíží, nepropásněte ji!  

Napsat komentář

Item added to cart.
0 items -